Trojans News · All Teams Schedule: Week of Apr 19 – Apr 25


Apr
19

Boys Junior Varsity Football vs. Kensington High School

Kensington High School
3:00 pm | Front and Ashdale

Apr
19

Boys Varsity Track at Tacony Academy Charter, George Washington High School, Lincoln High School, Swenson Arts & Technology High School, A. Philip Randolph CTE High School, Abraham Lincoln High School, Northeast High School, Frankford High School

Lincoln High School,Swenson Arts & Technology High School,George Washington High School,Tacony Academy Charter School,A. Philip Randolph Skills Center,Frankford High School,Northeast High School
3:15 pm | Lincoln High School

Apr
19

Girls Varsity Track at Abraham Lincoln High School, George Washington High School, Swenson Arts & Technology High School, Tacony Academy Charter, Lincoln High School, A. Philip Randolph CTE High School, Northeast High School, Frankford High School

Lincoln High School,Swenson Arts & Technology High School,George Washington High School,Tacony Academy Charter School,A. Philip Randolph Skills Center,Frankford High School,Northeast High School
3:15 pm | Lincoln High School

Apr
19

Girls Varsity Volleyball at Cristo Rey Philadelphia High School

Cristo Rey Philadelphia High School
4:30 pm | Cristo Rey Philadelphia High School

Apr
20

Boys Varsity Track vs. Northeast High School, Frankford High School

Northeast High School,Frankford High School,Edison High School/Fareira Skills
3:15 pm | Lincoln High School

Apr
20

Girls Varsity Softball at Tacony Academy Charter School

Tacony Academy Charter School
3:15 pm | American Legion Recreation Center

Apr
20

Girls Varsity Track vs. Frankford High School, Northeast High School

Northeast High School,Frankford High School,Edison High School/Fareira Skills
3:15 pm | Lincoln High School

Apr
21

Boys Varsity Baseball vs. Franklin Towne CHS

Franklin Towne CHS
3:15 pm | Front and Ashdale

Apr
22

Girls Varsity Softball at String Theory High School

String Theory High School
3:15 pm | FDR Park

Apr
23

Boys Varsity Baseball at Lincoln High School

Lincoln High School
3:15 pm | Washington George High School

Apr
24

Boys Varsity Track at Parkway Center City Middle College, Boys’ Latin Of Philadelphia Charter School, Constitution High School, Franklin Learning Center, George Washington High School, John Bartram High School, Lincoln High School, Martin Luther King High School, Murrell Dobbins CTE High School, Northeast High School, Overbrook High School, Parkway West High School, Philadelphia High School for Girls, Roxborough High School, Samuel Fels High School, Sankofa Freedom Academy Charter, School of the Future, Science Leadership Academy, Science Leadership Academy at Beeber, South Philadelphia High School, Strawberry Mansion High School, Swenson Arts & Technology High School, Vaux Big Picture High School, West Philadelphia High School, William L. Sayre High School, Julia R. Masterman School, Imhotep Institute Charter, Benjamin Franklin High School, Central High School, William W. Bodine High School, Tacony Academy Charter, A. Philip Randolph CTE High School, Penn Treaty High School, Shoemaker Mastery Charter, Jules E. Mastbaum CTE High School, Audenried Charter High School, Paul Robeson High School, Thomas Mastery Charter, G.W. Carver Engineering & Science, Academy at Palumbo, Hardy Williams Mastery Charter, Abraham Lincoln High School, TECH Freire Charter, Pickett Mastery Charter, Simon Gratz Mastery Charter

Martin Luther King High School,Hill Freedman World Academy High School,William L. Sayre High School,West Philadelphia High School,Vaux Big Picture High School,The Academy at Palumbo School,Tech Freire Charter School,Tacony Academy Charter School,Swenson A
9:00 am | Germantown Supersite

Apr
24

Boys Varsity Baseball at MaST Community Charter School

MaST Community Charter School
12:00 pm | Mast Charter II Tacony