Trojans News · All Teams Schedule: Week of May 03 – May 09


May
03

Boys Varsity Volleyball vs. Northeast High School

Northeast High School
3:15 pm | Olney High School

May
04

Boys Varsity Baseball vs. Kensington High School

Kensington High School
3:15 pm | Olney Charter Baseball Field

May
04

Girls Varsity Track at Parkway Northwest High School, Parkway West High School

Freire Charter School-Chestnut,Parkway West High School,Parkway Northwest High School,Mastery Charter North-Pickett,Mastery Charter Simon Gratz,Mastery Charter South Thomas Campus,Hardy Williams High Mastery Charter
3:15 pm | Gratz Supersite (Marcus Foster Stadium)

May
04

Boys Varsity Track at Parkway Northwest High School, Parkway West High School

Freire Charter School-Chestnut,Parkway West High School,Parkway Northwest High School,Mastery Charter North-Pickett,Mastery Charter Simon Gratz,Mastery Charter South Thomas Campus,Hardy Williams High Mastery Charter
3:15 pm | Gratz Supersite (Marcus Foster Stadium)

May
04

Boys Varsity Volleyball vs. George Washington High School

George Washington High School
3:15 pm | Olney High School

May
05

Girls Varsity Softball vs. Esperanza Academy Charter High School

Esperanza Academy Charter High School
3:15 pm | Olney Charter Baseball Field

May
05

Boys Varsity Volleyball vs. The Academy at Palumbo School

The Academy at Palumbo School
3:15 pm | Olney High School

May
06

Girls Varsity Softball vs. Roxborough High School

Roxborough High School
3:15 pm | Olney Charter Baseball Field

May
06

Boys Varsity Baseball at Northeast High School

Northeast High School
3:15 pm | Northeast High School

May
07

Boys Varsity Track at Parkway Center City Middle College, Boys’ Latin Of Philadelphia Charter School, Constitution High School, Frankford High School, Franklin Learning Center, George Washington High School, John Bartram High School, Lincoln High School, Martin Luther King High School, Murrell Dobbins CTE High School, Northeast High School, Overbrook High School, Parkway West High School, Philadelphia High School for Girls, Roxborough High School, Samuel Fels High School, Sankofa Freedom Academy Charter, School of the Future, Science Leadership Academy, Science Leadership Academy at Beeber, South Philadelphia High School, Strawberry Mansion High School, Swenson Arts & Technology High School, Vaux Big Picture High School, West Philadelphia High School, William L. Sayre High School, Julia R. Masterman School, Imhotep Institute Charter, Benjamin Franklin High School, Central High School, William W. Bodine High School, Tacony Academy Charter, A. Philip Randolph CTE High School, Penn Treaty High School, Shoemaker Mastery Charter, Jules E. Mastbaum CTE High School, Audenried Charter High School, Paul Robeson High School, Thomas Mastery Charter, G.W. Carver Engineering & Science, Academy at Palumbo, Hardy Williams Mastery Charter, Abraham Lincoln High School, TECH Freire Charter, Pickett Mastery Charter, Simon Gratz Mastery Charter

Martin Luther King High School,Hill Freedman World Academy High School,A. Philip Randolph Skills Center,William L. Sayre High School,West Philadelphia High School,Vaux Big Picture High School,The Academy at Palumbo School,Tech Freire Charter School,Tacony
11:30 am | Germantown Supersite

May
07

Girls Varsity Track at Martin Luther King High School, West Philadelphia High School, William L. Sayre High School, Vaux Big Picture High School, Science Leadership Academy, Science Leadership Academy at Beeber, South Philadelphia High School, Strawberry Mansion High School, Swenson Arts & Technology High School, Academy at Palumbo, TECH Freire Charter, Tacony Academy Charter, Murrell Dobbins CTE High School, Northeast High School, Overbrook High School, Parkway West High School, Philadelphia High School for Girls, Roxborough High School, Samuel Fels High School, School of the Future, Sankofa Freedom Academy Charter, Penn Treaty High School, Paul Robeson High School, Simon Gratz Mastery Charter, Pickett Mastery Charter, Shoemaker Mastery Charter, Jules E. Mastbaum CTE High School, Abraham Lincoln High School, Hardy Williams Mastery Charter, Franklin Learning Center, George Washington High School, John Bartram High School, Lincoln High School, Central High School, G.W. Carver Engineering & Science, William W. Bodine High School, Benjamin Franklin High School, Audenried Charter High School, A. Philip Randolph CTE High School, Frankford High School, Imhotep Institute Charter, Constitution High School, Julia R. Masterman School, Thomas Mastery Charter

Martin Luther King High School,Hill Freedman World Academy High School,A. Philip Randolph Skills Center,William L. Sayre High School,West Philadelphia High School,Vaux Big Picture High School,The Academy at Palumbo School,Tech Freire Charter School,Tacony
11:30 am | Germantown Supersite